Stomatologia zachowawcza i estetyczna polega na leczeniu choroby próchnicowej oraz przywróceniu zębom wysokiej estetyki i pięknego, zdrowego oraz w pełni funkcjonalnego  uśmiechu.

Ząb jak nowy

Do odbudowy zębów używamy wysoko estetycznych, najlepszej jakości  materiałów kompozytowych, które idealnie, swoją tonacją, dopasowują się do zęba jak i do reszty uzębienia. Dając efekt niewidocznego wypełnienia. Dzięki czemu odbudowany ząb przez naszych specjalistów, wygląda jakby nigdy nie był dotknięty procesem chorobowym.

Efekt kameleona

Nasze materiały są jednymi z najlepszych materiałów stosowanych na świecie. Ich  przezierność pozwala idealnie dopasować się do koloru zęba. Zaś skład jest wysoce biozgodny, w związku z czym całkowicie bezpieczny.

Dbamy o prawidłową anatomię zębów

Przykładamy ogromną wagę do prawidłowej odbudowy zębów zgodnie z ich anatomią, warunkuje to poprawną relację pomiędzy zębami szczęki, a żuchwy. Zarówno wypełnienie zbyt płaskie jak i za wysokie mogą spowodować zaburzenie prawidłowej, fizjologicznej relacji zgryzowej.

Koferdam, co to takiego?

Ogromną wagę przywiązujemy do wypełnień wykonanych w całkowitej  izolacji pola zabiegowego. Brak dostępu śliny i bakterii w niej zawartych jest warunkiem koniecznym do uzyskania szczelnego i trwałego wypełnienia.  Do izolacji używamy koferdamu lub Optragate. Koferdam jest to izolująca guma, zakładana za pomocą elastycznej klamry  na leczony ząb. Dzięki temu uzyskujemy idealną suchoś pola zabiegowego bez konieczności ciagłej wymiany popularnych  wałków bawełnianaych. Założenie koferdamu jest bezbolesne. Optragate jest to elastyczna guma odsuwająca wargi i policzki podczas zabiegu.

Stomatologia estetyczna

Jeśli nie satysfakcjonuje Cię wygląd Twoich zębów, jesteśmy w stanie przywrócić Ci piękny i zarazem funkcjonalny uśmiech za pomocą wysoko estetycznych licówek kompozytowych już na jednej wizycie. Jeśli zaś ząb jest nadmiernie zniszczony wykonujemy wysoko estetyczne porcelanowe licówki i korony pelnoceramiczne.

Wybielanie nakładkowe

Jeśli nie satysfakcjonuje Cię kolor Twoich zębów, możliwe jest wybielenie ich metodą nakładkową. Metoda ta jest dużo bezpieczniejsza niż popularne 15-30 minutowe sesje wybielania lampą, gdzie używa się bardzo mocnych i niebezpiecznych środków. Metoda nakładkowa jest dwuetapowa. Etap pierwszy, gabinetowy, polega na pobraniu wycisków i wykonaniu indywidualnych przezroczystych szyn, które służą do nakładania żelu wybielającego. Etap domowy, docelowy polega na użytkowaniu nakładek zgodnie ze specjalistycznymi zaleceniami lekarza. Jest to metoda skuteczna, dająca bardzo dobre efekty estetyczne już po kilku dniach.

Jak przygotować się do wybielania zębów?

Po pierwsze, jeśli planujesz wymianę starych wypełnień lub leczenie zachowawcze zalecamy aby wybielanie było przed wymienionymi zabiegami aby kolor wypełnień był idealnie dobrany do wybielonych zębów. Po drugie, zęby przed planowanym wybieleniem należy oczyścić profesjonalnie ze złogów nazębnych oraz wypiaskować aby proces wybielania równomiernie objął powierzchnię całego uzębienia.

Likwidowanie przebarwień

Posiadamy preparat ICON  do redukcji wszelkich przebarwień zębów ( białe linie lub plamki), które są wrodzone lub nabyte. Jesteśmy w stanie je usunąć i przywrócić Ci zdrowy, naturalny uśmiech najczęściej w trakcie zaledwie jednej wizyty.

Ile trwa zabieg?

Założenie lub wymiana wypełnienia zależy od jego rozległości może trwa 45 minut do 1,5 godziny. Taki czas zabiegu  jest również  uwarunkowany czasem działania preparatów przygotowujących ząb pod wypełnienie, tak aby było trwałe.